Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niepełnosprawnych.

Ukryj moduł.

Wersja dla niesłyszących.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo serwisu.

Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich
w Zawierciu

Pokaż moduł: Menu mobilne.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

Rajd rowerowy "Wzdłuż Bałtyku"

Wraz z rozpoczęciem wakacji kilka wychowanek spakowało "plecaki" i wyruszyło nad morze. W dniach 26.06.2022 do 02.07.2022 pod opieką pracowników placówki uczestniczyły w obozie rowerowym "Wzdłuż Bałtyku". Zamierzeniem wychowawców było zaszczepienie w podopiecznych pasji do aktywnego spędzania czasu wolnego, promowania turystyki rowerowej, poznawania uroków Polski oraz odpoczynek od szkoły, codziennych i osobistych problemów, relaks w nadmorskich miejscowościach. Dziewczęta  rowerami pokonały trasę z Dąbek k. Koszalina do Helu. Łącznie 260 km. Przejechały trasę rowerową R10 w  województwie zachodniopomorskim i pomorskim.
        Dziennie pokonywały średnio ponad 50 km. Przejeżdżały przez Nadmorski Park Krajobrazowy, Słowiński Park Narodowy, obszary Natura 2000, rezerwaty przyrody. Odwiedziły liczne porty morskie m.in. w Darłówku, Ustce, Łebie, Helu. Przejechały przez szereg najbardziej cenionych miejscowości uzdrowiskowych i kurortów. Zwiedziły latarnię morską Rozewie, mijały latarnie w Jarosławcu, Ustce, Stilo, Jastarni, Helu. Poznały zasady ruchu drogowego  podczas wycieczek rowerowych. Nauczyły się korzystać z oznaczeń i map turystycznych. Samodzielnie rozbijały namioty, przygotowywały posiłki, dokonywały napraw rowerów i sprzętu turystycznego.
          Pomimo zmęczenia po godzinach "kręcenia" na rowerze w różnych warunkach (w słońcu i deszczu, po asfalcie, szutrze, piachu, płytach betonowych, kamieniach, korzeniach) relaksowały się na plaży, w parkach rozrywki, koncercie bluesowym. Wieczory natomiast spędzały pod gołym niebem na  wspólnych rozmowach w gronie tak samo zmęczonych, jednak szczęśliwych i zadowolonych z nich wychowawców.

05

LIP

2022

258

razy

czytano

141/218

zawiercie.zpisdn.gov.pl

Kontakt

Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich  w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Mrzygłodzka 35

 

Dyrektor:

 

tel. +48 32 67 224 96
tel. +48 32 67 213 65

fax: +48 32 67 213 65 wew. 51
sekretariat@zawiercie.zpisdn.gov.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.