Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niepełnosprawnych.

Ukryj moduł.

Wersja dla niesłyszących.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo serwisu.

Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich
w Zawierciu

Pokaż moduł: Menu mobilne.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

SPORTOWO, KULTURALNIE, LOKALNIE

Fundacja "Żyć na nowo" działająca przy naszym zakładzie wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Fundację Lotto "SPORTOWO, KULTURALNIE, LOKALNIE". Celem konkursu było wsparcie inicjatyw infrastrukturalnych na terenie całej Polski. Nasza fundacja przedstawiła innowacyjny projekt budowy ścianki wspinaczkowej, która będzie pierwszym tego rodzaju obiektem w instytucjach resocjalizacyjnych w Polsce. Nasz projekt zajął 5 miejsce w Polsce i 2 miejsce w województwie śląskim, zdobywając w drugim etapie konkursu 77 759 głosów. Dzięki temu otrzymaliśmy dotację w wysokości 51 600 zł na budowę ścianki wspinaczkowej.
Realizacja tego projektu ma ogromne znaczenie dla Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu. Ścianka wspinaczkowa będzie nową formą aktywności fizycznej i rekreacji dla naszych podopiecznych, dając im możliwość rozwijania umiejętności wspinaczkowych, zdobywania nowych doświadczeń i rozwijania pasji. Planujemy oddać ściankę do użytku na przełomie lutego i marca 2024 roku, po zakończeniu prac budowlanych i przeprowadzeniu niezbędnych testów bezpieczeństwa. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sali Kolumnowej Zamku Królewskiego w Warszawie, Prezes Fundacji Czesław Karolczyk odebrał symboliczny czek. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pozyskanie środków, a szczególnie Panu Dyrektorowi Robertowi Kleszczowi za zgodę i wsparcie na wszystkich etapach tworzenia projektu. Również składamy podziękowania koordynatorowi projektu, Panu Sebastianowi Kołodziejowi, który był pomysłodawcą stworzenia takiej infrastruktury w naszym zakładzie. Mamy nadzieję, że nasz nowy obiekt przyczyni się do podniesienia skuteczności oddziaływań resocjalizacyjnych, integracji wychowanków ze środowiskiem zewnętrznym oraz będzie inspiracją dla innych zakładów.

29

LIS

2023

62

razy

czytano

8/195

zawiercie.zpisdn.gov.pl

Kontakt

Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich  w Zawierciu
42-400 Zawiercie
ul. Mrzygłodzka 35

 

Dyrektor:

 

tel. +48 32 67 224 96
tel. +48 32 67 213 65

fax: +48 32 67 213 65 wew. 51
sekretariat@zawiercie.zpisdn.gov.pl

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.